Vyhledávání dovolené v Portugalsku

Ceny v Portugalsku

Jak draho je v Portugalsku? Jaké jsou aktuální ceny v restauracích, kolik stojí potraviny, na kolik peněz přijde oblečení a obuv, jak levné jsou alkoholické a nealkoholické nápoje v Portugalsku? Víte za kolik peněz se v zemi cestuje? Zajímá vás ceny v Portugalsku v mezinárodních měnách jako je Euro nebo Dolar? Vyzkoušejte stránky ceny Portugalsko.

Ceny v Portugalsku
Místní pivo v láhvi 0.5 l alkohol a cigarety23 Kč
Pivo z dovozu - 0.33 l láhev alkohol a cigarety30 Kč
Místní pivo točené 0.5 l alkohol a cigarety38 Kč
Láhev vína střední kvality alkohol a cigarety102 Kč
Láhev kvalitního vína alkohol a cigarety114 Kč
Víno alkohol a cigarety127 Kč
Značkové cigarety alkohol a cigarety178 Kč
Vodka alkohol a cigarety378 Kč
Whisky alkohol a cigarety643 Kč
Taxi - cena za 1 km doprava13 Kč
Taxi - nástupní sazba doprava84 Kč
Měsíční kupón na hromadnou dopravu doprava1041 Kč
Voda 0.33 l nealkoholické nápoje13 Kč
Voda 1.5 l nealkoholické nápoje23 Kč
Cappuccino nealkoholické nápoje28 Kč
Coca-Cola 0.33 l nealkoholické nápoje30 Kč
Dámské šaty oblečení a obuv772 Kč
Pánské značkové kožené společenské boty oblečení a obuv1829 Kč
Pánské sportovní značkové boty oblečení a obuv1847 Kč
Značkové džíny oblečení a obuv2134 Kč
Mléko 1 l potraviny15 Kč
Plnotučné mléko 1 l potraviny15 Kč
Brambory 1 kg potraviny18 Kč
Chléb potraviny18 Kč
Dýně potraviny18 Kč
Hlávkový salát potraviny20 Kč
Pomeranče 1 kg potraviny23 Kč
Rýže 1 kg potraviny23 Kč
Mrkev potraviny25 Kč
Cukr potraviny25 Kč
Chléb 500 g potraviny25 Kč
Rajčata 1 kg potraviny25 Kč
Jablka 1 kg potraviny30 Kč
Džus potraviny36 Kč
Vejce velká 12 ks potraviny38 Kč
Těstoviny potraviny38 Kč
Celé kuře potraviny51 Kč
Čaj pytlíkový potraviny64 Kč
Čokoláda potraviny64 Kč
Jahody potraviny76 Kč
Sýr 500 g potraviny97 Kč
Kuřecí prsa 500 g potraviny99 Kč
Olivový olej potraviny127 Kč
Kuřecí prsa 1 kg potraviny135 Kč
Vepřové maso potraviny175 Kč
Sýr 1 kg potraviny183 Kč
Skopové maso potraviny201 Kč
Telecí maso potraviny206 Kč
Tuňák potraviny206 Kč
Krevety potraviny206 Kč
Šunka potraviny513 Kč
Hamburger restaurace23 Kč
Pivo z dovozu - 0.33 l láhev restaurace38 Kč
Cappuccino restaurace38 Kč
Pivo v restauraci 0.5 l restaurace46 Kč
Kuře restaurace58 Kč
Míchaný nápoj restaurace132 Kč
Menu ve Fast Foodu restaurace142 Kč
Jídlo v levné restauraci restaurace178 Kč
Polední menu v centru restaurace178 Kč
Obyčejná večeře v restauraci restaurace279 Kč
Jídlo v lepší restauraci o třech chodech restaurace381 Kč
Luxusní večeře s vínem a zákuskem restaurace419 Kč
Vyhledávání dovolené v Portugalsku

Na této stránce naleznete: Jak draho je v Portugalsku? Jaké jsou aktuální ceny v restauracích, kolik stojí potraviny, oblečení a obuv, alkohlické a nealkoholické nápoje v Portugalsku? Ceny v Portugalsku.

Na své Last Minute dovolené v Portugalsku se ocitnete v nejzazším cípu jihozápadní Evropy. Se svou rozlohou 92 000 km² se rovná České republice. K Portugalsku se však také řadí souostroví Madeira a Azory v Atlantském oceánu. Jediným jeho pevninským sousedem je Španělsko. Úředním jazykem Portugalska je portugalština.

Počasí

Počasí je v Portugalsku velmi příjemné, kdy dlouhá horká léta střídají mírné zimy. Oblíbená dovolená bývá zejména v kraji Algarve, kde panuje středomořské klima. Pokud se vydáte v Portugalsku více na sever, očekávejte chladnější a také vlhčí počasí, a to především na horách. Ve vnitrozemí pak převládá kontinentální podnebí. Nejvhodnější dobou k návštěvě Portugalska je jaro - únor, březen, duben a květen, kdy je tato země zaplavena množstvím nádherných květin, či podzim - září nebo říjen, který je ještě poměrně teplý a není zde již tolik turistů jako v červnu, červenci nebo srpnu.

Lisabon

Toto hlavní město Portugalska s více než dvěmi milióny obyvatel se řadí také i mezi jeho nejlidnatější. Lisabon je pulzující, živé a zároveň výstřední město skýtající návštěvníkům velké množství zábavy. Navštívit zde můžete např. podniky ve čtvrti Bairro Alto, či zdejší známý taneční klub Lux. Hledáteli spíše kulturu, zamiřte do Gulbenkianova muzea, které vám umožní nahlédnout do krásné sbírky uměleckých předmětů a starožitností. Milovníci historie a pěších procházek, nechť ať zamíří do nejstarší lisabonské čtvrti Alfama nebo ať shlédnou největší lisabonskou památku, velkolepý klášter Mosteiro dos Jerónimos. Na závěr pak můžete posedět v nejvyhlášenější pekařské kavárně zvané Antiga Confeitaria de Belém.

Algarve

Algarve je oblast, která patří mezi nejoblíbenější turistické cíle Portugalska. Překrásné algarvské pobřeží je přímo požehnané stále slunečným počasím, jež je vyhledávaným místem zejména rodinami s dětmi poskytujících jim spoustu lákadel. Návštěvníci zde mohou např. využít vzrušující vodní parky, či si mohou zajít do zoologické zahrady ve městě Lagos nebo Omega, navštívit historické maurské hlavní město Silves nebo se jen tak projet ve vláčku či na lodi, zejména v okolí Lagosu, kde se nalézají obdivuhodné skalní útvary a jeskyně. Milovníci pěší turistiky nechť ať zamíří do lesů Serra de Monchique.

Estoril

Letovisko Estoril leží 29 km západně od Lisabonu a je navštěvováno zejména pro svůj komplex kasina, golfová hřiště a také nejhezčí zdejší pláž, zvanou Praia de Tamariz, která je lemována pobřežní promenádou s restauracemi a bary.

Porto

Toto druhé největší město Portugalska leží v krásné krajině při ústí řeky Douro. Staré město má pro mnohé kouzelný ráz, jelikož se rozprostírá na březích říčních zákrut a zátok, naleznete zde barokní kostely, úzké středověké uličky i římská opevnění. Čím je však toto kouzelné město hlavně proslulé, je jeho bohatě alkoholizované víno, zvané dle názvu města, portské. Ochutnat jej můžete např. při exkurzi v historických vinných sklepech ve Vila Nova de Gaia, které leží naproti Portu. Udělat si můžete také výlet po řece Douro, kde můžete obdivovat zdejší terasovitě položené vinohrady, či se můžete pokochat paleolitickými skalními rytinami ve Foz Coa, jež jsou nejstaršími uměleckými díly na světě.

Máte zájem o konkrétní lokalitu v Portugalsku? Stačí si vybrat některé z oblíbených letovisek v Portugalsku. Máme pro vás aktuální nabídku pobytů 2023/2024 za nejlepší možné ceny online.

Pokud jste si nevybrali v Ceny v Portugalsku žádný pobyt, můžete vyzkoušet alternativní dovolenou například v některé z těchto zemí.

Máte zájem o konkrétní typ pobytu v Portugalsku? Vybírejte pobyt v Portugalsku jednoduše podle jednotlivých sekcí rozdělených třeba podle vaší oblíbené stravy jako je snídaně, polopenze, plná penze nebo All Inclusive.
Nebo můžete vybírat dovolenou podle roku: Portugalsko 2023 nebo Portugalsko 2024. Klasickou volbou pro hledání výhodných pobytů za nejlevnější ceny jsou oblíbené zájezdy se slevou na poslední chvíli - Last Minute Portugalsko 2023 nebo First Minute Portugalsko 2024.
Svou rekreaci můžete vybírat podle kvality hotelových služeb a ubytování v sekcích Portugalsko levně nebo luxusní dovolená Portugalsko.
Podle typu pak vybírejte hotely pro rodinnou dovolenou s dětmi zdarma, relaxační pobyty pro seniory se seniorskou slevou 55+, poznávací zájezdy se zážitky nebo odpočinkové pobytové zájezdy. Vybírejte pohodlně některou z oblíbených sekcí:

Vybírejte jednoduše dovolenou v Portugalsku podle jednotlivých měsíců v roce. Hned v zimě po Vánocích a Silvestru v chladném lednu při začínající nové sezóně, dále o jarních prázdninách v únoru a březnu. Portugalsko si užijete na jaře v dubnu například o Velikonočních prázdninách nebo Velikonočním pondělí. V květnu můžete naplánovat pobyt v Portugalsku hned zkraje měsíce díky Svátku práce nebo dne vítězství. V červnu, kdy se již blíží letní prázdniny si užijete v hezkém počasí rekreaci bez dětí a za nižší ceny než v hlavní sezóně. Červen je oblíbený měsíc dovolené v Portugalsku pro seniory.

V červenci začínají dětem prázdniny a jedná se tedy se srpnem o období kdy jsou hotely, penziony a další ubytovací zařízení v Portugalsku nejvíce obsazené. Na období prázdnin v červnu a červenci se vyplatí si předem zarezervovat pobyt tzv. First Minute Portugalsko. Speciálně to platí na pobyty přes státní svátky 5. a 6. července. Díky First Minute rezervaci si vyberete nejlepší termíny a atraktivní luxusní hotely v dostatečném předstihu, dokonce i za levnější ceny proti Last Minute Portugalsko. Je možné si samozřejmě počkat na zlevněné pobyty typu Last Minute Portugalsko, nicméně nejlevější cena se bude vztahovat jen na poslední nevyprodané termíny a hotely v Portugalsku, o které nebyl až takový zájem. Obecně záleží na počtech termínů, které cestovní kanceláře do Portugalska objednaly. Pokud jich bude dostatek, můžete vybírat z široké nabídky Last Minute zájezdů v Portugalsku za nejlevnější možné ceny. Pokud CK zarezervovali termínů málo, budete nuceni vybírat z velmi omezené nabídky, případně se budete muset poohlédnout po jiné lokalitě než je Portugalsko.

V září jsou již děti zpátky ve školách a školkách a nastává oblíbený měsíc s hezkým počasím na dovolenou v Portugalsku pro seniory a lidi bez rodin. Září je ideální měsíc pro romatickou dovolenou pro dva, v klidu a s příjemným počasím. Pro svůj pobyt můžete využít státní svátek 28. září - Den české státnosti. V říjnu nastává v Portugalsku další sklidnění díky snížené poptávce po zájezdech a obecně ubytování oproti letním prázdninám a měsícem září. V říjnu 28. se dá pro dovolenou využít volný den Den vzniku Československa. Listopad je měsíc s nejnižší poptávkou po dovolených, a proto je v tomto měsíci dostupný velký výběr ubytovacích zařízení, kapacit a termínů Portugalsko za nejlevnější ceny. Nabízí se proto příležitost využít k rekreaci 17. listopad - Den boje za svobodu a demokracii. Prosinec s sebou přináší Vánoce, Silvestra a Nový rok, což je skvělé období na strávení dovolené v Portugalsku. Na Silvestra a Vánoční svátky je vhodné si díky zvýšené poptávce zarezervovat termín ubytování včas - First Minute Portugalsko.

Zajímá vás jak draho je v Portugalsku? Jaké jsou aktuální ceny v restauracích, kolik stojí potraviny, na kolik peněz přijde oblečení a obuv, jak levné jsou alkoholické a nealkoholické nápoje v Portugalsku? Víze za kolik peněz se v zemi cestuje? Podívejte se na ceny v Portugalsku.

 

Kontakt a reklama|Zásady ochrany osobních údajů

Copyright© Dovolena-portugalsko.cz , všechna práva vyhrazena.