Vyhledávání dovolené v Portugalsku

Poznávací zájezdy Lisabon 2022

Poznávací zájezdy Lisabon 2022

Lisabon - to nejlepší z Lisabonu

13.10. - 17.10.2022
Bez stravy
✈ Praha

 
 
17 990 Kč

Lisabon - to nejlepší z Lisabonu - informace

Rekreace na dovolené v Portugalsku v letovisku Lisabon, v ubytovacím zařízení Lisabon - to nejlepší z Lisabonu , v délce 5 dní, 4 nocí. Termín ubytování je od čtvrtka 13. října do pondělí 17. října 2022. Doprava letecky s letenkou z letiště Praha s odletem za 137 dní. Tento pobyt je se stravou formou bez stravy. Jedná se o podzimní First Minute zájezd do hotelu Lisabon - to nejlepší z Lisabonu, který je aktuálně na prodej online v ceně 17990,- CZK. Tato nabídka je od agentury Invia zastupující většinu nejlepších a prověřených tuzemských cestovních kanceláří. Na Invia.cz zjistíte také současnou situaci v Portugalsku a podmínky dovolené v souvislosti s koronavirem. K vaší rezervaci doporučujeme dokoupit balíček cestovního pojištění AXA Assistance s připojištěním Special, které vás v případě nesnází spojených s koronavirem ochrání na cestě, a to během dovolené i v případě jejího storna. Typ zájezdu: Poznávací zájezdy, podzim 2022, poznávací zájezdy.


Informace

Odlety z Prahy Program může být přizpůsoben aktuálním podmínkám a okolnostem na místě. Časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech zájezdu před odjezdem. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a po domluvě s průvodcem se sejít na určeném místě srazu. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek.

1. den

Odlet z Prahy, přílet do Lisabonu, tranfer na hotel.Po krátkém odpočinku bude následovat první seznámení s městem procházkou po hlavní ose historické části: Parque Eduardo VII. s vyhlídkou, nádherná alej Av. Da Liberdade, jež je hlavní tepnou mezi starým a novým Lisabonem. Spojuje náměstí Marquese da Plombal a náměstí Praca dos Restauradores, jehož charakteristickým rysem je vysoký obelisk z 19. stol na počest získání nezávislosti. Uvidíte Teatro Nacional, kostel Sao Domingos i rušné náměstí Praca da Figuerira se sochou krále Jana I.Úzkými uličkami starého města vystoupáme k nejvýše položené památce Lisabonu – Castelo de Sao Jorge, který trůní vysoko nad střechami města. Z hradního návrší spatříte fascinující výhledy nejen na město a řeku Tejo.Vychutnáme si jízdu slavnou žlutou tramvají č.28 a zažijete pravé kouzlo Lisabonu.Osobní volno k posezení v restauracích a barech starého města. Nocleh.

2. den

Prohlídku začneme na Terreiro do Paco, jednom z nejkrásnějších náměstí na nábřeží řeky Tejo jež představovala pro město od nepaměti životní tepnu a okno do světa. Projdeme se náměstím Praca do Commercio s jezdeckou sochou krále Josefa I, kde stával královský plalác.Triumfální oblouk Arco da Victoria je vstupní bránou do čtvrti BAIXA – jádro Lisabonu a obchodním centrum, kde sídlí banky, kanceláře a obchody. Zaujme vás kostel Nostra Senhora da Conceicao Velha. Projdeme se po pěší zóně Rua Augusta – okázalé hlavní tepně dlážděné mozaikou, lemovanou butiky, obchody a kavárnami, fasády kterých jsou bohatě zdobeny azulejos.Neopakovatelné kouzlo má nejstarší čtvrť ALFAMA, která bývala nejvěhlasnější části Lisabonu. Tvoří historické srdce města s křivolakými uličkami s typickými domy zdobeny keramikou. Shlédneme nejstarší katedrálu Sé, na jejíž místě se honosila maurská mešita. Zamíříme na náměstí Slunečních bran a zastavíme se na Trhu zlodějky – Fiera da Ladra se stoletou tradicí. Uvidíte také kostel sv.Rocha, či Diamantový dům. Vychutnáme si náměstí Rossio jež bývalo dějištěm býčích zápasů a vojenských přehlídek, a dnes se zde nalézají tradiční kavárny, divadla a restaurace, a je oblíbeným místem setkání. Osobní volno, možnost ochutnat specialitu z tresky Baclhau.V podvečer výjezd historickým výtahem Elevador de Santa Justa nebo tradiční žlutou tramvají do fascinující čtvrti bohémů BAIRRO ALTO, která leží vysoko nad městem a má svou osobitou atmosféru. Uvidíte domy vyzdobené typickou barevnou keramikou Azulejas a je plná nejoriginálnějších butiků. Nalézá se zde torzo karmelitského kostela – I greja do Carmo. Jistě oceníte osobní volno, jelikož je zde spousta možností k posezení a ochutnávce tradičních specialit. Zájemci mohou navštívit kluby s typickou hudbou Fado. Nocleh.

3. den

Prohlédneme si čtvrť BELÉM, kde je cítit ducha objevitelské doby, kdy odvážní mořeplavci odstartovali zlatý věk Portugalska. Ve velkolepých budovách se odrážejí ty nejvýznamnější epochy portugalské historie. V ústí řeky Tejo spatříte symbol portugalské námořní moci – věž Torre de Belém, odkud se vydávaly karavely na své objevitelské cesty. Je to místo, které mořeplavci vídali jako první, když opouštěli Portugalsko a zároveň první, které pozorovali z dálky, když se vraceli zpět.Uvidíte Památník objevitelů – Padrao dos Descombrimentos, vypínající se v podobě lodní přídě, který symbolizuje portugalskou národní hrdost. Je lemován sochami významných historických osobností, jež se podílely na námořních výpravách.Zájemci mohou navštívit Museum da Marinha, představující slávu portugalského námořnictví.Shlédnete památník Cabrala a Countiho v podobě dvouplošníku.Nemineme ani pekárny spojeny s tradicí pudinkových koláčů pastéis de nata, které se zde pečou více než 200 let.Poté se můžete těšit na velkolepý klášter Mosteiro Dos Jeronimos, krerý jako pomník bohatství věku zámořských objevů zosobňuje vrchol manuelské architektury. Byl založen jako výraz díků za šťastnou výpravu Vasca da Gamy, který nalezl cestu do Indie po moři. V okolí se nalézá náměstí připomínající park Jardim da Praca do Imperio a Jardim Vasco da Gama. Nedaleko Tropický park s jezírky a Orientální zahradou.Shlédnete také Palacio de Belem, sídlo prezidenta a zahrady Jardim Alfonso de Albuquerque.Zajímavostí bude vysutý most Ponte 25 de Abril, který připomíná Golden Gate ze San Francisca. Za ním se nalézá slavná socha Cristo Rei, postavená podle předlohy Cristo Redentor z Rio de Janeiro.Poté se vydáme do moderní části města k TORRE VASCO DA GAMA, která byla postavena pro Expo 98, jako symbol portugalských objevných plaveb. Tvar věže představuje plachtu karavely, lodi, která Portugalsku dopomohla k pokoření oceánů. Je odsud pěkná vyhlídka na stejnojmenný most mořeplavce – Ponte Vasco da Gama, jež je se svými 17,1 km jedním z nejdelších mostů v Evropě a plní úlohu šesti proudé dálnice!Poté oceníte osobní volno – můžete navštívit Park národů – Parque das Nacoes, jež nabízí skvělé restaurace, ale i nákupní a zábavní možnosti. Navštívit Oceanario de Lisboa, jedno z největších akvárií a prohlédnout si neskutečně zajímavý podmořský svět. V moderním schoping centru Vasco de Gama se můžete oddat nákupům. Nocleh.

4. den

Čeká nás svěží mořský vzduch a památka UNESCO – SINTRA – bývalé letní královské sídlo, které obklopuje krásná příroda. Je zasazena do bohatě zalesněných kopců s úchvatným výhledem na moře. Stojí zde monumentální paláce i panské domy, které jsou jak vystřiženy z obrázku. Dominantou je extravagantní pestrobarevný palác Palácio da Pena, jehož architektura je bizarní směsicí gotiky, renesance, manuelského slohu a maurských prvků. Shlédneme i působivý Palácio Nacional de Sintra s nádherným vnitřním zařízením. Úžasná vyhlídka je z maurského hradu Castelo dos Mouros. Projdeme se po centrální části Sintry, uvidíme dům Quinta da Regaleira. Kouzelná je také procházka po zahradách s labyrintem cestiček ve svahu, který je osázen kaméliemi, hortenziemi a kapradinami, jejichž porosty jsou proloženy jezírky, fontánkami, terasami a sochami. Velkým lákadlem a také nejzáhadnějším objektem v celém areálu je spirálová studna zasvěcení, která symbolicky kopíruje iniciační rituál templářů.Zájemci si mohou dopřát jízdu taxíkem kolem moře na divoký a drsný mys Cabo da Roca – nejzápadnější bod evropské pevniny. Zajímavá je také jízda kolem pobřeží oceánu s výhledem na mořský příboj.Večer návrat zpět do Lisabonu. Nocleh.

5. den

Osobní volno dle časových dispozic před odletem. Možnost návštěvy muzeí, projížďka lodí po řece Tejo, jež vám nabídne pohled na město z jiného pohledu. Transfer na letiště, odlet zpět do ČR.Zobrazeno 1-1 z celkem 1 nalezených termínů

Na této stránce naleznete: Garance nejnižší ceny poznávacích zájezdů Lisabon 2022. Zájezdy za poznáním do portugalské destinace Lisabon Last Minute. Nabídka 102 zájezdů Lisabon. Poznávací zájezdy Lisabon 2022.

Toto hlavní město Portugalska s více než dvěmi milióny obyvatel se řadí také i mezi jeho nejlidnatější. Lisabon je pulzující, živé a zároveň výstřední město skýtající návštěvníkům velké množství zábavy. Navštívit zde můžete např. podniky ve čtvrti Bairro Alto, či zdejší známý taneční klub Lux. Hledáteli spíše kulturu, zamiřte do Gulbenkianova muzea, které vám umožní nahlédnout do krásné sbírky uměleckých předmětů a starožitností. Milovníci historie a pěších procházek, nechť ať zamíří do nejstarší lisabonské čtvrti Alfama nebo ať shlédnou největší lisabonskou památku, velkolepý klášter Mosteiro dos Jerónimos. Na závěr pak můžete posedět v nejvyhlášenější pekařské kavárně zvané Antiga Confeitaria de Belém.

Máte zájem o konkrétní lokalitu v Portugalsku? Stačí si vybrat některé z oblíbených letovisek v Portugalsku. Máme pro vás aktuální nabídku pobytů 2022/2023 za nejlepší možné ceny online.

Pokud jste si nevybrali v Poznávací zájezdy Lisabon 2022 žádný pobyt, můžete vyzkoušet alternativní dovolenou například v některé z těchto zemí.

Máte zájem o konkrétní typ pobytu v Portugalsku? Vybírejte pobyt v Portugalsku jednoduše podle jednotlivých sekcí rozdělených třeba podle vaší oblíbené stravy jako je snídaně, polopenze, plná penze nebo All Inclusive.
Nebo můžete vybírat dovolenou podle roku: Lisabon 2022 nebo Lisabon 2023. Klasickou volbou pro hledání výhodných pobytů za nejlevnější ceny jsou oblíbené zájezdy se slevou na poslední chvíli - Last Minute Lisabon 2022 nebo First Minute Lisabon 2023.
Svou rekreaci můžete vybírat podle kvality hotelových služeb a ubytování v sekcích Lisabon levně nebo luxusní dovolená Lisabon.
Podle typu pak vybírejte hotely pro rodinnou dovolenou s dětmi zdarma, relaxační pobyty pro seniory se seniorskou slevou 55+, poznávací zájezdy se zážitky nebo odpočinkové pobytové zájezdy. Vybírejte pohodlně některou z oblíbených sekcí:

Vybírejte jednoduše dovolenou v Portugalsku podle jednotlivých měsíců v roce. Hned v zimě po Vánocích a Silvestru v chladném lednu při začínající nové sezóně, dále o jarních prázdninách v únoru a březnu. Lisabon si užijete na jaře v dubnu například o Velikonočních prázdninách nebo Velikonočním pondělí. V květnu můžete naplánovat pobyt v Portugalsku hned zkraje měsíce díky Svátku práce nebo dne vítězství. V červnu, kdy se již blíží letní prázdniny si užijete v hezkém počasí rekreaci bez dětí a za nižší ceny než v hlavní sezóně. Červen je oblíbený měsíc dovolené v Portugalsku pro seniory.

V červenci začínají dětem prázdniny a jedná se tedy se srpnem o období kdy jsou hotely, penziony a další ubytovací zařízení v Portugalsku nejvíce obsazené. Na období prázdnin v červnu a červenci se vyplatí si předem zarezervovat pobyt tzv. First Minute Lisabon. Speciálně to platí na pobyty přes státní svátky 5. a 6. července. Díky First Minute rezervaci si vyberete nejlepší termíny a atraktivní luxusní hotely v dostatečném předstihu, dokonce i za levnější ceny proti Last Minute Lisabon. Je možné si samozřejmě počkat na zlevněné pobyty typu Last Minute Lisabon, nicméně nejlevější cena se bude vztahovat jen na poslední nevyprodané termíny a hotely v Portugalsku, o které nebyl až takový zájem. Obecně záleží na počtech termínů, které cestovní kanceláře do Portugalska objednaly. Pokud jich bude dostatek, můžete vybírat z široké nabídky Last Minute zájezdů v Portugalsku za nejlevnější možné ceny. Pokud CK zarezervovali termínů málo, budete nuceni vybírat z velmi omezené nabídky, případně se budete muset poohlédnout po jiné lokalitě než je Lisabon.

V září jsou již děti zpátky ve školách a školkách a nastává oblíbený měsíc s hezkým počasím na dovolenou v Portugalsku pro seniory a lidi bez rodin. Září je ideální měsíc pro romatickou dovolenou pro dva, v klidu a s příjemným počasím. Pro svůj pobyt můžete využít státní svátek 28. září - Den české státnosti. V říjnu nastává v Portugalsku další sklidnění díky snížené poptávce po zájezdech a obecně ubytování oproti letním prázdninám a měsícem září. V říjnu 28. se dá pro dovolenou využít volný den Den vzniku Československa. Listopad je měsíc s nejnižší poptávkou po dovolených, a proto je v tomto měsíci dostupný velký výběr ubytovacích zařízení, kapacit a termínů Lisabon za nejlevnější ceny. Nabízí se proto příležitost využít k rekreaci 17. listopad - Den boje za svobodu a demokracii. Prosinec s sebou přináší Vánoce, Silvestra a Nový rok, což je skvělé období na strávení dovolené v Portugalsku. Na Silvestra a Vánoční svátky je vhodné si díky zvýšené poptávce zarezervovat termín ubytování včas - First Minute Lisabon.

Zajímá vás jak draho je v Portugalsku? Jaké jsou aktuální ceny v restauracích, kolik stojí potraviny, na kolik peněz přijde oblečení a obuv, jak levné jsou alkoholické a nealkoholické nápoje v Portugalsku? Víze za kolik peněz se v zemi cestuje? Podívejte se na ceny v Portugalsku.

 

Agregujeme nabídky cestovních agentur v ČR pořádající zájezdy do Portugalska.
Garanci nejnižší ceny dovolené v Portugalsku nabízí cestovní agentura Invia. CA Dovolena.cz nabízí zájezdy do Portugalska se stejnými cenami, slevami, akcemi a výhodami jako pořádající cestovní kancelář. Cestovní agentura Travelportal.cz nabízí dovolenou v Portugalsku za stejné ceny jako cestovní kanceláře, včetně speciálních slev.

Kontakt a reklama|Zásady ochrany osobních údajů

Copyright© Dovolena-portugalsko.cz , všechna práva vyhrazena.